Powrót »

H+E ( Grzałki do grzejników łazienkowych )

h_2nakładka Onakładka Onakladka-kwadrat-1-663x1030nakładka-uniwersalna-589x1030
 • Suszenie ręcznikówSuszenie ręczników– ciepły i suchy ręcznik przez cały rok to komfort dla Twoich zmysłów
 • Ogrzewanie poza sezonemOgrzewanie poza sezonem– użycie grzałki poza sezonem grzewczym zapewni Ci komfort ciepłej łazienki przez cały rok. Stać Cię na niego!
 • Oszczędność energiiOszczędność energiidzięki regulatorowi temperatury, który wyłącza grzałkę po osiągnięciu zdanej temperatury
 • Przyjazne dla środowiskaPrzyjazne dla środowiskadzięki oszczędności energii
 • Wyjątkowy komfort Wyjątkowy komfort dzięki prostej obsłudze oraz możliwości płynnej regulacji temperatury
 • Funkcja antyzamarzaniowa Funkcja antyzamarzaniowa – ustawienie minimalnej temperatury powyżej zera (np. 7 stopni) zabezpiecza grzejnik przed zamarznięciem
 • Funkcja TURBOFunkcja TURBO- pełne grzanie grzałki przez zaprogramowany okres: 1, 2 lub 3 godzin.  
 • Rozłączany sterownikRozłączany sterownik- możliwość zamontowania samego elementu grzejnego (np. w trakcie remontu), a montaż sterownika po zakończeniu prac.
 • Regulator elektronicznyRegulator elektroniczny– w Twoim domu wykorzystujesz wysoko zaawansowaną elektronikę, która dba o Twój KOMFORT
 • Regulacja temperaturyRegulacja temperatury Temperaturę, jakiej potrzebujesz ustawiać możesz w zakresie od 10 do 65 stopni
 • Timer Timer Timer - opcja ustawienia temperatury grzejnika (10-65 stopni C) na czas 1-9 godzin.
 • DesignDesignWyświetlacz LED temperatury. Nakładka zakrywająca podłączenie elektryczne. Nakładka dostosowująca grzałkę do kształtu grzejnika.

Grzałki elektryczne to łatwe i funkcjonalne akcesorium do grzejnika łazienkowego. Grzałka może być zastosowana zarówno w grzejniku podłączonym do instalacji centralnego ogrzewania, jak i stanowić z grzejnikiem samodzielny element grzewczy. Jest to komfortowe rozwiązanie problemu dogrzewania pomieszczeń oraz suszenia ręczników poza sezonem grzewczym.

Z pośród pozostałych produktów, nowy model grzałki H+E, wyróżnia nowoczesny design oraz dodatkowe funkcje. Grzałki H+E wyposażone są w elektroniczny regulator, z wyświetlaczem LED, który sygnalizuje temperaturę wody w grzejniku. Za pomocą przycisków, znajdujących się na sterowniku moża w prosty sposób sterować temperaturą wody w grzejniku w zakresie 10 - 65 °C. Model H+E posiada funkcję TURBO, które uruchamia pełne grzanie grzałki na okres: 1,2 lub 3 godzin. Po zadanym okresie grzałka powraca do zadanej wcześniej temperatury ustawionej na wyświetlaczu. Grzałka H+E wyposażona jest w tryb TIMER. Tryb umożliwia utrzymanie wybranej wcześniej temperatury, na okres: od 1 do 9 godzin. Dopasowanie grzałki do kształtu grzejnika, wpisuje się w nowoczesne trendy wyposażenia łazienek. Dodatkowo model jest wyposażony jest w nakładkę zasłaniającą podłączenie elektryczne.

Przy wyborze grzałki należy pamiętać o właściwym doborze mocy grzałki do grzejnika.  Grzałkę wkręca się w kolektor z gwintem ½" (standardowy).
Szczegółowe zasady podłączania i funkcjonowania grzałek zawarte są w instrukcji obsługi umieszczonej w środku opakowania.

Dostępne kolory obudów: biały, chrom, satyna, stal, antracyt.


Dostępne moce: 300, 600, 900 i 1200W.

Charakterystyka ogólna grzałki:

 • środowisko pracy: woda
 • temperatura pracy: regulowana od 0 do 65 °C, w trybie Turbo 65°C
 • napięcie zasilające: 230V
 • podłączenie elektryczne: przewód z wtyczką UNISCHUKO
 • mocowanie w urządzeniu: kryza R ½"

Charakterystyka materiałowa:

 • rura osłonowa: miedziana
 • kryza: mosiężna
 • całość (grzałka + kryza) chromowana
 • izolator: MgO (tlenek magnezu)
 • spirala: drut Kanthal
 • regulator elektroniczny

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA
1. Grzałkę można podłączać wyłącznie do gniazda z bolcem uziemiającym.
2. Gniazdo elektryczne musi być zlokalizowane blisko urządzenia i musi być łatwo dostępne.
3. Montażu grzałki winien dokonać uprawniony instalator.
4. Grzejnik z zamocowaną grzałką elektryczną nie może być zainstalowany w odległości mniejszej niż 60cm od gabarytów wanny (nigdy nad wanną) umywalki lub natrysku.
5. W instalacji sterownika podłączonego na stałe (hard wire) musi być zapewnione urządzenie odłączające sterownik od sieci zasilającej. Urządzenie takie musi odłączać sieć na 2 biegunach , z separacją zestyków równą co najmniej 3 mm.
6. Z niniejszego urządzenia mogą korzystać dzieci powyżej 8 roku życia i osoby ograniczonych zdolnościach fizycznych , zmysłowych bądź umysłowych, jak również osoby nie posiadające doświadczenia lub znajomości urządzenia , jeśli znajdują się one pod nadzorem innych osób lub jeśli zostały pouczone na temat bezpiecznego sposobu użycia urządzenia oraz zdają sobie sprawę ze związanym z nim zagrożeń. Dzieci nie powinny bawić się urządzeniem.
7. Prace związane z czyszczeniem i konserwacją nie mogą być wykonywane przez dzieci, jeśli nie są one nadzorowane.
8. Przed przystąpieniem do konserwacji obudowy należy wyjąć wtyczkę z gniazda elektrycznego. Bezwzględnie unikać zamoczenia obudowy.
9. W przypadku posiadania zaworów na grzejniku, podczas pracy z grzałką, grzejnik nie może być zamknięty jednocześnie na zasilaniu i powrocie. (temperaturowy wzrost objętości wody)

10. W przypadku grzejnika elektrycznego (niepodłączonego do C.O.) należy zastosować zawór bezpieczeństwa

-

Producent udziela gwarancji na okres 12 miesięcy od daty sprzedaży, jednak nie dłużej niż 24 miesięcy od daty produkcji elementu grzejnego. Ujawnione w tym okresie wady wynikłe z winy producenta zostaną bezpłatnie usunięte lub egzemplarz zostanie wymieniony na nowy, sprawnie działający, o tych samych parametrach. Termin rozpatrywania reklamacji - do 14 dni od daty dostarczenia produktu do producenta

Gwarancja nie obejmuje:

- spalonego bezpiecznika termicznego (praca bez wody)

- użytkowania grzałki niezgodnie z instrukcją obsługi

- wszelkich widocznych uszkodzeń elementu grzejnego i regulatora temperatury wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z grzałką

Uszkodzenie plomby na obudowie regulatora temperatury powoduje utratę praw gwarancyjnych.

W celu złożenia reklamacji należy wypełnić formularz reklamacyjny dostępny TUTAJ (otwiera się w nowym oknie). Prosimy podać maksymalnie dużo danych, czasem pozwoli nam to pomóc zdalnie. Jeśli nie będzie to możliwe należy grzałkę przesłać do nas w celu diagnozy i naprawy.

Przesyłki należy adresować na:

Heatpol

Mników 322

32-084 Morawica

tel. 12 423-60-65

Proszę koniecznie dołączyć do grzałki krótką informację o przyczynie reklamacji oraz swoje dane kontaktowe (w tym telefon).

Na diagnozę uszkodzenia potrzebujemy do 7dni.

-